Techinside Google News
Techinside Google News

DoorDash drone ile teslimat ağını genişletiyor!

DoorDash drone ortaklığı konusunda yeni bir adım atıyor. Drone teslimatları testi için Alphabet'in Wing drone şirketi ile çalışılacak.

Yemek dağıtım hizmeti DoorDash; Christiansburg, Virginia’daki müşterilerden başlayarak ABD’deki drone teslimatlarını test etmek için Alphabet’in Wing drone şirketi ile olan ortaklığını genişlettiğini duyurdu.

DoorDash drone ortaklığı

Wendy’s ilk restoran ortağı seçildi. Böylelikle pilot program kapsamında belirli müşteriler drone ile teslim edilecek uygun ürünleri sipariş edebiliyor. ABD’li pilot, DoorDash ve Wing’in 2022’de Avustralya’da başlatılan drone teslimat programını takip ediyor ve çevrimiçi yemek siparişi ve teslimat platformunun ABD’de ilk kez drone teslimatı sunması olacak.

- Advertisement -

Müşteriler, DoorDash uygulamasında katılımcı Wendy’s’ten uygun bir sipariş veriyor ve siparişlerinin drone ile teslim edilmesi seçeneğini seçiyor. Yemek daha sonra 30 dakika içinde hazırlanıyor, paketleniyor ve teslim ediliyor. DoorDash Labs’ın kıdemli direktörü Harrison Shih, şirketin drone dağıtımını DoorDash ekosisteminin daha fazlasına entegre etmek için ABD’deki Wing ile ortaklığını genişletmesinin beklendiğini söyledi.

Shih: “DoorDash olarak, pazarımızın her tarafına hizmet veren çok modlu bir teslimat platformu oluşturarak son kilometre lojistiğini geliştirmeye kararlıyız. Tüketicilere daha verimli, sürdürülebilir ve uygun teslimat seçenekleri sunmaya çalışırken, drone teslimatının platformumuza getireceği değer konusunda iyimseriz” dedi.

Wing’in ortaklık başkanı Cosimo Leipold, ABD’de lansman kararının ikilinin Avustralya’da elde ettiği başarının doğrudan bir sonucu olduğunu söyledi. Leipold: “Wing şu anda üç ülkede 350.000’den fazla teslimat gerçekleştirdi ve ileriye baktığımızda, ortaklarımıza müşterilerine daha iyi hizmet verebilmeleri için hızlı, uygun fiyatlı ve güvenli bir hizmet sunmaya odaklandık. Bu an, ABD’de bu hizmetin anlamlı genişlemesini sürdürüyor ve son kilometre teslimat ekosistemini iyileştirme yönündeki ortak hedefimizi ilerletiyor” dedi.DoorDash ve Wing, drone teslimat hizmetini bu yılın sonlarında ABD’nin diğer şehirlerinde de başlatmayı araştırmayı planladıklarını söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir