DorukNet ve Microsoft Türkiye bulut için kolları sıvadı

0

Microsoft Türkiye’nin 2013 yılında lansmanını gerçekleştirdiği ve bulut teknolojilerine özel hazır çözümler sunan Microsoft Cloud OS Network Programı hızlı büyüme performansını değerli iş ortaklarından DorukNet’in başarısı ile taçlandırdı. 90 farklı sektörde, 3 milyondan fazla müşteriye ve 100’den fazla iş ortağına ulaşan program kapsamında DorukNet, birinci seviyede ilk ve tek Cloud OS Network iş ortağı seviyesine ulaştı. Türkiye’de Cloud OS Network Programı’na ilk giriş yapan DorukNet, kalitesi ve yüksek standartları sayesinde Microsoft’un KOBİ segmentinde yer alan müşterileri için tavsiye edilen birinci seviye ana iş ortağı ortağı oldu. İş ortaklığı doğrultusunda DorukNet, Microsoft’un bulut bilişim danışmanlığından yararlanarak Azure mimarisi üzerinde şekillenen Azure Pack teknolojisi ile kendi veri merkezinde bulut bilişim hizmeti sunacak.

Microsoft Türkiye ve DorukNet tarafından yapılan ortak basın toplantısında duyurulan iş ortaklığı, bulut tabanlı projelerini  yurtiçindeki veri merkezlerinde geliştirmek isteyen tüm firmaların ihtiyaçlarını karşılıyor. DorukNet tarafından verilecek olan bu hizmet, Microsoft’un bulut bilişim platformu Azure’un sağladığı olanaklardan yararlanılarak, DorukNet’in veri merkezinde hayata geçirilecek.  DorukNet, Azure Pack olarak tanımlanan bu çözüm ile bulut servisi projelerinin hızlıca ve kolayca hayata geçirilmesini sağlayacak.

Microsoft çözümleri ile servis veren iş ortakları, gerek altyapı kaynaklarının verimli kullanılması gerek operasyonel maliyetlerin azalması sayesinde rekabet avantajı elde ediyor. Bunun yanısıra Cloud OS Network Programı ile Microsoft, iş ortaklarına, hizmetlerinin pazara sunulmasında destek oluyor. İş ortaklarının doğru hedef müşteriye doğru mecralarda mesajlarını iletmelerini sağlayan pazara gidiş stratejilerini geliştirmeleri konusunda danışmanlık sunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>