DorukNet yatırımlarına devam ediyor

0

Bilişim sektöründeki 26 yıllık deneyimiyle, 30 bini aşkın kurumsal müşterisine  veri merkezi hizmeti sunan DorukNet, bulut servislerini verdiği platformunu Flash Storage’a taşıdı. 1993 yılında Türkiye’nin ilk internet servis sağlayıcısı olarak adını duyuran ve 2011 yılında Microsoft Hyper-V üzerinden Türkiye’de ilk bulut servisi hizmetini sunan DorukNet, kablosuz internet erişim platformu olan Wispotter markasıyla da  binlerce lokasyonda her ay 1 milyonu aşkın kişiyi internetle buluşturuyor.

İşlem süresi mikrosaniye seviyelerine düşüyor.

Flash Storage teknolojisiyle kurumların hız, performans ve verimlilik beklentisini maksimumda karşılayacaklarını belirten DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman, “İşlem sürelerini mikrosaniye seviyelerine indirerek veri iletişiminde yaşanan gecikme sorunlarını ortadan kaldırıyoruz. Her tür iş yüküne uygun yeni altyapımız sayesinde, büyük veri işleme ve analitik, iş zekası, veri madenciliği gibi yüksek performans gerektiren uygulamalar için güvenilir, ölçeklenebilir  çözümler sunuyoruz.” dedi. Flash Storage, geleneksel depolama yöntemlerinin güç tüketimlerinin yüzde 10’u ile 10 kat daha fazla performans sağlıyor. Bellek kullanımında verimliliği artırırken, sunucu bazlı veri transferlerinde bellek kullanımını optimize ederek veri akışını hızlandırıyor. Flash Storage, performans avantajının yanı sıra dayanıklı yapısıyla veri güvenliği konusunda fayda sağlıyor.

Coğrafi bulut hizmeti yeni yatırımla Antalya’ya genişliyor

DorukNet, 2019’un ikinci yarısından itibaren bulut altyapısını, 1998’de Antalya’da kurduğu Felaket Kurtarma Merkezi’ne genişletmeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erkman, “Mart ayı başında bulut platformumuzu Flash Storage’a taşıdık. Yılın ikinci yarısında ise hizmet sürekliliğimizi daha da artıracak olan coğrafi düzeyde bulut hizmetini vermeye başlayacağız. Bu kapsamda bulut platformumuzu Antalya’ya genişletme çalışmalarına başladık.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>