Dosya paylaşımında kurumsal çözümler

0

filesharecomputerDosya senkronizasyonu ve paylaşımına yönelik çözümler kullanan şirketlerin içinde ve dışında dolaşan geniş kapsamlı belgeler, sunumlar, e-postalar ve çalışma tabloları hakkında giderek artan güvenlik kaygılarını ele alan Commvault, işletme kullanıcılarının dosyaları neredeyse her yerde güvenle depolaması, erişim sağlaması ve paylaşmasına yardımcı olmak üzere yeni kabiliyetleri duyuruyor. Şirket ayrıca, kabiliyetlerin Endpoint Data Protection Solution Set (Son Nokta Veri Koruma Çözüm Paketi) içerisinde genişletilmesiyle; Commvault, hassas verilerin iş gereklilikleriyle uyumlu biçimde güvenli kalabilmesi amacıyla kurumsal veri yönetimine ilişkin en iyi uygulamalara bağlı kalarak şirketlere mevcut çözümlerin akıllı bir tamamlayıcısı ve/veya bu çözümlerin alternatifi olan işletme dosya senkronizasyonu ve paylaşımı (EFSS) çözümünü de sunuyor.

OneDrive ve DropBox gibi dosya paylaşım hizmetlerinin giderek artan kullanımı işletmede yeni işbirliği düzeylerini gerektirirken, beraberinde maliyeti de getirmektedir: bu dosyalar ve içerisindeki veriler yedeklenmiyor ve işletme ortamlarında rutin olarak kabul edilen aynı veri yönetimi tedbirlerine tabi tutulmuyor. Bunun bir sonucu olarak, kullanıcılar şirket içinde ve dışında verileri paylaştıkça CIO’lar (Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Başkanlar), uyum ve risk sorumluları ve genel danışmanlar yasal gereklilikler ile uyum gerekliliklerini yerine getirme konusunda daha fazla kaygılanmaya başlamıştır. Commvault File Sharing’in tanıtılmasıya birlikte, işletmeler kullanılabilirlikten ödün vermeden en çok güvenlik hassas kullanım durumlarında artık bu verileri tamamen bilgi işlemin kontrolü altına alan güvenli bir çözüme sahiptir; zira bu çözüm bütüncül, uçtan uça bir çözüm olup piyasadaki diğer çözümler gibi karşılaştırılabilir özellikler, fonksiyonellik ve kullanım kolaylığı sunmaktadır. Commvault File Sharing çözümünü kullanan işletmeler, kullanıcının verilerini herhangi bir web tarayıcısı veya mobil cihaz aracılığıyla erişilebilir güvenli bir havuzda saklayarak katı düzenleyici gerekler ile veri yönetimi gereklerini karşılayabilmektedir.

Commvault aynı zamanda Commvault File Sharing çözümü içerisinde yeni bir özellik olan Edge Drive’ı da satışa sunduğunu duyurmuştur. Bu özellik, mobil cihazlar arasında ve bir web konsolu aracılığıyla gerçek zamanlı paylaşım için “kişisel bulut” olarak hareket eden sanal bir klasör sunmaktadır, bu durum da dosya paylaşımı ve işbirliği için evrensel erişim sağlamaktadır. Edge Drive, diğer EFSS çözümleri dahil çeşitli kaynaklardan verileri alarak kullanılabilirlik, fonksiyonellik ve esneklikten ödün vermeden pürüzsüz bir veri koruması ve yönetimi sağlamaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>