Dosya transfer sistemi için büyük ortaklık

0

Dosya transfer sistemi

Asya merkezli markalarla başlayan dosya transfer sistemi için büyük bir ortaklık kuruluyor. Black Shark, Realme, Meizu ve OnePlus bu sisteme katıldı.

Dosya transfer sistemi nasıl olacak

Günümüzde artık her işi online olarak gerçekleştiriyoruz. Bunun da etkisiyle dosya transfer sistemlerine olan talep her geçen gün artıyor.

Özellikle mobil cihazların hayatımızdaki yükselişi nedeniyle, birçok teknoloji şirketi buna yönelik geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Asya merkezli teknoloji şirketleri Xiaomi, Vivo ve OPPO ortak bir transfer sistemi üzerine faaliyetlerine başlamıştı. Şubat ayında faaliyete geçen bu sisteme  Black Shark, Realme, Meizu ve OnePlus da katıldı. Böylelikle sistemdeki ekosistem daha da büyümüş oldu.

Hatta yeni iddialara göre P2P Tansmission Alliance’a Google’dan ayrılan geliştiricilerin de katılım sağlaması bekleniyor. Bu sistemde bağlantı hızına bağlı olarak 20 Mbps’e kadar dosya transferi gerçekleştirilebiliyor.

Bu tip yeni transfer sistemiyle, önümüzdeki yıllarda internet bağlantısına dahi ihtiyaç duymadan dosya transferleri gerçekleştirilebilir hale geliyor. Önümüzdeki yıllarda dosya transferlerinin yapılması çok daha kolay ve pratik hale gelecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>