Douyin uygulaması gençlik modu ile kullanıcıları koruyacak

0

Douyin uygulaması

TikTok’un Çince versiyonu Douyin uygulaması gençlik modu ile 14 yaş altını korumaya alacak. Douyin uygulaması için gençlik modu ile kullanıcılar korumaya alınacak.

Douyin uygulaması gençlik modunu daha kapsamlı yapıyor

TikTok’un Çince versiyonu olan Çin kısa video uygulaması Douyin yaptığı açıklamada, 14 yaşın altındaki kimliği doğrulanmış tüm kullanıcılarının, artık uygunsuz içerikten korunacağını duyurdu. Bunun için TikTok, “gençlik modunda” yenilik sunacak.

Douyin gençlik modunda, 14 yaşından küçük kullanıcıların uygulamayı günde sadece 40 dakika ve 06:00 ile 22:00 saatleri arasında kullanabileceğini söyledi. Doyin, gençleri korumaya yönelik önlemlerin forumun tarihindeki en katı önlemlerden biri olduğunu söyledi.

Çinli düzenleyiciler, bu yıl İnternet üzerindeki denetimlerini sıkılaştırarak, onu temel sosyalist değerleri ihlal etmekle suçladılar. Yetkililer özellikle reşit olmayanların internetteki ünlülerin, çevrimiçi tehditlerden daha iyi korunmaları çağrısında bulundu.

Tencent’in, sahip olduğu popüler sosyal mesajlaşma uygulaması WeChat’te ayrıca, açıldığında genç kullanıcıların ödemeler veya yakınlarda arkadaş bulma gibi belirli oyunlara ve işlevlere erişimini kısıtlayan bir “Gençlik Modu” da bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>