Dream Market kapatılıyor mu?

0

Dream Market

Dream Market, uzun süredir illegal faaliyetleri nedeniyle güvenlik güçlerinin takibindeydi. Dark Web’in en ünlü mağazasında sona yaklaşıldı.

Dream Market Nisan’da kapatılıyor

Dark Web’in en çok bilinen marketlerinden biri olan Dream Market, illegal satışların yapıldığı bir strateji izlemekteydi. FBI tarafından yapılan soruşturma kapsamında, bu illegal markete operasyonlar düzenlenmişti. Yaşanan tutuklamaların ardından market yöneticileri, Nisan ayında kapatma kararı aldı. Yapılan açıklamada, Dream Market’in başka bir şirkete devredileceği, onurlu ve adil faaliyetlerine devam edeceği belirtildi.

FBI son dönemde Deep Web, Darknet ve Dark Web’e yönelik operasyonlarına ağırlık veriliyor. Son olarak yapılan SaboTor isimli operasyonla 60’tan fazla tutuklanma gerçekleşti. Bu operasyonlarla 50 Darknet hesabı da kapatıldı.

Ayrıca 7 milyar dolardan fazla nakit para, altın ve kripto para ele geçirildi.

 İnternetin karanlık yüzü olan  Deep Web, Darknet ve Dark Web illegal faaliyetler nedeniyle güvenlik güçlerinin en önemli hedefleri arasında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>