Drew Houston Facebook ekibine katıldı

0

Drew Houston Facebook

Drobox CEO’su Drew Houston Facebook ekibine katıldı. Drew Houston, Facebook’ta yönetim kuruluna geçiş yapacak.

Drew Houston Facebook yönetim kurulunda!

Mark Zuckerberg, Facebook yönetim kurulunda zaman zaman zor dönemler yaşayabiliyor. Hatta şirketin CEO’su Mark Zuckerberg’in, bir dönem yoğun şekilde istifası da istenmişti.

Ancak Zuckerberg, kendi elini kuvvetlendirecek yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Dropbox’un CEO’su Drew Houston, artık Facebook’un yönetim kurulunda görev alacak. Zuckerberg ile sıkı bir arkadaş olduğu bilinen Drew Houston’un yönetim kurulana katılması, Zuckerberg’in elini kuvvetli hale getirecek.

Drew Houston ile Zuckerberg’in yaklaşık 8 yıl önce bir konferansta tanıştığı ve o günden bu yana iyi birer arkadaş oldukları biliniyor. 2015 yılında Drew Houston yaptığı bir açıklamada ise şirketin yönetiminde Zuckerberg’den tavsiyeler aldığını söylemişti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>