Drive.ai otonom sürüş hizmetini genişletiyor

0

Drive.ai otonom

Drive.ai otonom sürüş hizmetini yeni araçlarla genişletmeyi planlıyor. Texas, Drive.ai otonom sürüş ağına katılan yeni bölgelerden biri oldu.

Drive.ai otonom hizmetine 1000 yeni araç ekliyor

Otonom sürüş testlerine yabancı olmayan Texas eyaleti, artık bu hizmeti kullanan şehirler listesine katılıyor. Bir yapay zeka statup’ı olan Drive.ai, bu yılın Temmuz ayında devletin ilk otonom sürüş hizmetini, bir pilot program ile başlatıyor. Geniş çapta olmayacak olan bu hizmet için Hall Group ile de işbirliği yapıldı. Böylelikle Hall Park ofisleri ile The Star arasında, işçilerin yemek ve alışverişe çıkma durumlarında minibüsler yerine bu otonom araçlar kullanılacak.

Altı aylık bir deneme sürecinde bu araçlarda bir sürücü de görev alacak. Ancak bu sürücü Drive.ai şirketine bağlı olacak ve Hall Group tarafından bunun için bir ücret ödenmeyecek. Sürücüler olası bir ani durumda direksiyon kontrolünü alarak, kaza riskini indirecek. Bu altı aylık dönem sonunda araçlar tamamen otonom bir şekilde çalışmaya devam edecek.

Otonom araç testleri beraberinde birçok tartışmayı da getiriyor. Arizona şehrinde yaşanan ölümlü kaza ve Waymo aracın geçtiğimiz günlerde karıştığı trafik kazası, bu araçların güvenliği konusunda tartışmaları artırdı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>