Drone ile tıbbi numune taşınacak

0

Drone ile tıbbi numune

UPS drone ile tıbbi numune taşımak için yeni bir ortaklık kurduk. Uçuş için gerekli izinleri de alan UPS, drone ile teslimatlara başlıyor.

Drone ile tıbbi numuneler ulaştırılacak

UPS, sevkiyat işlemlerinde drone kullanmak için Matternet isimli drone üreticisiyle ortaklık kurdu. Sağlık kuruluşu WakeMed’le de anlaşan UPS, drone ile sevkiyatlara hazırlanıyor. ABD Federal Havacılık Kurulu’ndan alınan onay kapsamında UPS, sağlık kuruluşu için drone ile sevkiyat yapacak. Tıbbi numuneler, patolojik inceleme için sağlık kuruluşlarına drone’larla taşınacak. Böylelikle günlük rutin bir işlem için drone’lar kullanılacak.

bkz url=https://www.techinside.com/elma-toplama-robotu-ticari-hale-geldi/

]

Yapılan açıklamada, drone’ların önceden belirlenen rotaları takip edeceği ve numunelerin inceleme için patoloji birimine gönderileceği belirtildi. Böylelikle drone’lar patoloji birimindeki iniş pistine numuneleri ulaştıracak ve kuryelere duyulan ihtiyaç ortadan kalkacak.

Ayrıca trafikte yaşanan gecikmelerin de önüne geçilerek, sonuçlara daha hızlı bir ulaşılmış olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>