Drone kontrolü Knuckles-5 ile çok kolay

0

Drone kontrolü

Knuckles-5 isimli kontrolcü ile drone kontrolü çok kolay bir hale geliyor. Knuckles-5 ile tek elle drone kontrol etmek mümkün.

Drone kontrolü tek elle yapılabiliyor

Günümüzde bir yandan drone’lar yaygınlaşmaya devam ederken bir yandan da kontrol mekanizmalarıyla ilgili geliştirmeler yapılıyor. Çok karmaşık kontrolcülere sahip olan drone’ları kullanmak, sanıldığı kadar da kolay olmuyor.

Ancak Knuckles-5 isimli kontrolcü, drone’ların tek elle kontrol edilmesini sağlayacak özelliklere sahip. CES 2021’de gösterilecek olan Knuckles-5 joystick benzeri bir görünüme sahip. Knuckles-5’te ilk dikkat çeken hem baş parmak hem de işaret parmağında iki kontrol topunun yer alıyor olması. Bu kontrol toplarıyla drone’un farklı eksenlerde kontrol edilmesi sağlanıyor.

Ayrıca 3 parmakta da farklı anahtarlar yer alıyor. Bu anahtarlara istenilen komutlar atanabiliyor. Bu anahtarlara da atama yapıldığında kontrolcü 19 eksenli veya 40 tuşlu bir kontrol mekanizması sunuyor. Knuckles-5’in fiyatının ise 250 ila 300 dolar aralığında olması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>