Drone’lar güvenlik için devriye gezecek

0

Drone’lar yeni bir sektörde daha kendini gösterecekler.

Bir güvenlik firması, geniş araziler üzerine kurulu evlerin güvenliğini sağlamak için akıllı drone’ların kullanıldığı bir sistem geliştirdiğini duyurdu.

Sunflower Labs firmasının Home Awareness System ismini taşıyan yeni güvenlik sistemi iki farklı parçadan oluşuyor.

Dronelar ve sabit sensörlerden oluşan güvenlik sistemi

Sistemin ilk bölümünde arazinin veya bahçenin farklı bölümlerine yerleştirilen harekete duyarlı sensörler yer alıyor. Bu sensörler bölgede olağan dışı bir hareketlilik sezdiğinde hazırda bekleyen akıllı drone’ları harekete geçiriyor. Bölgeye uçan drone’lar gelişmiş kameraları ile hareketin nedenini tespit etmeye çalışıyorlar.

4 motorlu akıllı cihazlar, vahşi bir hayvan veya yabancı bir insan tespit ettiğinde alarm veriyor. Ayrıca vahşi hayvanları  kaçırmak için ses ve ışık yayarak önlem almaya çalışıyor.

Güvenlik sistemi aynı zamanda eve gelen misafirlere yol göstermek için de kullanılabiliyor.

Benzer sistemler geliştiren güvenlik firmalarının sayısında hızlı bir artış bekleniyor. Aynı zamanda bu tür sistemlerin şehir içinde büyük şirketlerde, dev iş merkezlerinin güvenliğinde veya mesai saatleri dışında boşalan dev ofis binalarının kontrolünde kullanılması da düşünülüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>