Drone Pazarı, 2016 Yılında Sıçrayış Yaşayacak!

0

drone 2016

Belki de 2015 yılı içinde en çok konuşulan teknoloji, Dronelar oldu. Kimi zaman yasaklarla kimi zaman da çeşitli yeniliklerle gündeme gelen Dronelar, öyle görünüyor ki 2016 yılında daha da sık anılan ürünlerden olacak.

İnsansız Hava Aracı Sistemleri Derneği Başkanı Keith Kaplan, kısa bir süre önce Drone pazarı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

drone-pazarı

 

 

 

 

 

Sadece yılbaşı tatili süresince, milyonlarca Drone satışı yapılacağını öngördüklerini söyleyen Kaplan, genel olarak Drone pazarı ile ilgili yapılan analizleri de aktardı.

Şu an için 3,3 milyar Dolar değerinde bir pazar elde etmiş olan Dronelar, 2015 yılında önceki yılı neredeyse ikiye katlamış durumda. Her geçen gün popülaritesini daha da artıran Dronelar, hemen her reklam kampanyasında da yer alıyor.

Birçok elektronik firmasının yeni Drone ürünleri ile tüketicilere ulaşmaya çalışmasının ve gelişen özellikleri ile müşterilerinin ilgisini çekmesinin, 2016 yılı için de büyük etki sağlayacağını belirten Keith Kaplan, bu durumla beraber oluşan tehlikelere de dikkat çekti.

Drone kullanımı için lisans gerekliliğinin tartışmalarının hala devam ettiğini vurgulayan Kaplan, hemen her yaştan kimsenin hava aracı elde edebiliyor olmasının da, daha farklı sonuçlar doğurduğunu aktardı.

Bununla beraber, aktarılan bilgiler arasında en dikkat çeken nokta ise, öngörüler arasında 2025 yılında Drone pazarının 90 milyar Dolar seviyesini geçeceği oldu.

Son olarak mizahi bir dille Drone pazarının genişlemesinin, ayrıca Drone garajlarıyla da bir ritüel haline gelebileceğini açıklayan Kaplan, 2016 yılının da Dronelar için verimli bir yıl olacağını belli etti.

Eren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor. Keza iş dünyasını da takip eden Eren Ertem, ilgili çalışmalarını da sürdürüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>