Drone teslimatları perakendede nasıl avantaj sağladı?

0

Drone teslimatları perakende

Bezos devine geri dönen ve giderek dijitalleşen dünyada her türlü avantajı arayan Walmart, gökyüzüne bakıyor. Walmart geniş coğrafi ayak izini modern bir şekilde dronel’lara bırakıyor.

FAA ticari drone operasyonlarını giderek daha fazla inceledikçe, ABD’deki drone teslimatı gerçeğe her zamankinden daha yakın hale geliyor. Walmart, DroneUp şirketi ile uyum içinde, Walmart mağazalarıyla birlikte bulunan ilk drone “Hub’larını” piyasaya sürdü.

Walmart, Haziran ayında DroneUp’a yatırım yaparak perakendecinin uzun vadeli drone hizmetlerine olan bağlılığının sinyalini verdi. Bu sadece perakende ile ilgili değil. Hub’ları hizmet verdikleri yerel topluluklarla entegre etmek amacıyla, kolluk kuvvetleri için topluluk kaynakları, sigorta denetimleri, altyapı denetimleri ve bu bölgelerdeki işletmelerin bir drone’dan ihtiyaç duyduğu diğer kullanım durumları dahil olmak üzere drone hizmetleri de sunuluyor. Bu, Walmart için büyük bir hamle ve drone hizmetleri tekliflerini genişleten DroneUp için bir darbe anlamına geliyor.

DroneUp’ın CEO’su Tom Walker: “Öncelikle Hub’ın rolünü ve bunları Walmart’a göre konumlandırmanın neden bu kadar değerli olduğunu anlamalısınız. Amaç, insanların mağazadan kapıya tutarlı bir şekilde istediği ürünleri başarılı bir şekilde teslim edebilmektir ve bunu yapabilmek için, tedarik zinciri sorunlarına rağmen hazır ve sürekli olarak mevcut olan bir ürün envanterine erişmek önemlidir” diyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>