Drone’lar ile Guinness Dünya Rekoru kırıldı

0

Guinness Dünya Rekoru

Drone’lar ile kırılan yeni bir Guinness Dünya Rekoru, adeta bir görsel şova dönüştü. Guinness Dünya Rekoru için 1.374 drone, aynı anda havalandı ve organize şekilde hareket etti.

Guinness Dünya Rekoru için 1.374 drone kullanıldı

Bir Çinli uçak şirketi olan EHang Egret, bir kilometrede 1.374 dronun yayıldığı 13 dakikalık bir uçuşu eş zamanlı olarak gerçekleştirdi. Başarılı bir şekilde gerçekleşen bu uçuş ile rekor kırıldı. Son olarak Şubat ayında Intel tarafından kırılan bu rekorda 1.218 drone kullanılmıştı. EHang Egret, ek 156 drone ile bu rekoru geçmiş oldu.

Çin’in turistik şehri Xi’an’da gece saatlerinde yapılan uçuş sırasında, drone’lar ile 16 farklı 3D model oluşturuldu. Bu modeller ile izleyenlere çeşitli mesajlar verildi.

EHang, drone rekoru kırarak aslında ulaşım araçlarına dikkat çekti. Hava yolculuğu ile müşterilerini taşımak isteyen şirket, bu yönde farklı modellere sahip. Şirket, bu yılın başlarında geliştirdiği, 130 km/saat hıza ulaşabilen, tek kişilik bir hava aracı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>