Dropbox borsaya gidiyor

0

Popüler bulut depolama servisi Dropbox’tan sızan bilgiler, şirketin 2017 sonunda hisselerin halka arz edeceğini işaret ediyor.

Halka arz için uzmanlar aramaya başlayan Dropbox’ın, bu işlemden önemli bir gelir elde ederek, artan rekabet ortamında rakipleriyle baş etmek için yeni atılımlar yapması bekleniyor. Şirket en son 2014 yılında toplam 10 milyar dolarlık değerlendirmeyle yatırımcılardan fon toplamıştı. Borsaya açılırken bu değerin çok üzerinde bir fiyatlandırma yapması bekleniyor. Ancak bu sırada, Microsoft, Amazon ve Google’ın sunduğu depolama servisleriyle rekabet etmek zorunda kalan Dropbox’ın yatırımcılardan nasıl ilgi göreceği de merak ediliyor.

Dropbox’ın önemli bir rakibi olan Box, 2015’te halka arz edildiğinde borsada toplam 1,6 milyar dolarlık değerlendirmeyle karşılaşmıştı. Daha önceki yatırım turlarında ise yatırım fonlarından 2,4 milyar dolarlık değerlendirmeyle fon toplamıştı.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>