Dropbox gelirleri arttı

0

Dropbox gelirleri

Bulut teknolojileri alanında yaşanan gelişmeler ile Dropbox gelirleri artış gösterdi. Şirket, geçen yılın çok daha üzerinde bir mali başarı elde etmeyi başardı.

Dropbox gelirleri yüzde 27 arttı

Bulut teknolojisinin sağladığı avantajlar ile birçok şirket ve bireysel kulalnıcılar, bulut platformlarına yönelmeye devam ediyor. Bu alanda piyasadaki önemli şirketlerden biri olan Dropbox, ikinci çeyrek mali sonuçlarını açıkladı.

Yapaılan açıklamaya göre Dropbox’un 2018 yılı ikinci çeyrek net geliri 48 milyon dolar, hisse başı 11 sent oldu. 2017 yılı ikinci çeyreğinde ise 21 milyon dolar net gelir ve hisse başı 6 sent’lik bir tablo oluşmuştu.

Genel tabloya baktığımızda ise Dropbox’un bir önceki yıla toplam gelirini yüzde 27 oranında artırdığı 267 milyon dolardan, 339.2 milyon dolara ulaştığı görülüyor.

Ayrıca Dropbox, COO Dennis Woodside’ın Eylül ayı başlarında şirkette kalacağını ve yıl sonunda danışman olarak hizmet vereceğini açıkladı. Şirket böylelikle, yönetim kadrosunu da güçlü tutarak, gelecek yıllarda da yükselişini sürdürmeyi hedefliyor.

Dropbox gelirleri

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>