Dropbox halka açılmaya çok yakın

0

Önemli bir kullanıcı kitlesine ulaşan ve marka değeri oldukça güçlenen bulut depolama servisi Dropbox, 2017 sonunda halka açılarak borsada işlem görmeye başlayabilir mi?

Bir süredir beklenen bu gelişme hakkında önemli bir haber şirket içinden medyaya sızdı. Duyuma göre, ünlü yatırım bankası Goldman Sachs şirketin borsaya açılması için danışmanlık verecek ve şimdiden gerekli hazırlıklara başlamış bulunuyor.

Dropbox, 2010’ların başında gördüğü büyük ilgiyle 10 milyar dolarlık toplam değere ulaşarak teknoloji sektöründe önemli bir şirket olarak yerini aldı ancak o zamandan bu yana Google, Microsoft, Amazon gibi devlerin bulut depolama hizmetleri sunmaya başlamasıyla Dropbox sert bir rekabetin içine girerek kan kaybetti.

Şirketin şu anda 500 milyon kullanıcısı ve yıllık 1 milyar dolar düzeyinde geliri bulunuyor. Facebook, benzer şartlar altında borsaya açıldığında 100 milyar doların üzerinde değerlendirmeye ulaşmıştı. Ancak Dropbox’ın ağır rekabet içinde olması, hisselerinin çok rağbet görmesinin önündeki en büyük engel olarak görünüyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>