Dropbox, mobil yazılım şirketi aldı

0

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamaya göre bulut teknoloji servislerinin önde gelen isimlerinden olan Dropbox, bir başka markayı daha kendi bünyesine geçirdi. Mobil yazılım ürünleri ve mühendislik çözümleri ile öne çıkan İsrail merkezli CloudOn‘u satın alan marka, şirketin 30 çalışanını da kendi ekibine katmaya karar verdi. Öte yandan CloudOn, Dropbox’ın İsrail’deki merkezlerinden biri haline gelecek.

Milyonlarca dolar nakdi ile eli güçlü şekilde yeni atılımları kendi çatısı altına alan Dropbox, daha çok üst seviyedeki küçük çaplı mühendislere gözünü dikiyor. CloudOn’un yöneticisi Ilya Fushman ise yeni sahiplerinin ilk kez bu kadar yüksek sayıda çalışanı bulunan bir markayı satın aldıklarını dile getiriyor.

CloudOn’un dokuz milyonluk kullanıcı kitlesi mobil cihazlar üzerinden Word, Excel ve diğer dosyaları düzenleyebiliyor.  Fushman’ın açıklamasına göre şirketin bu hizmeti 15 Mart 2015 tarihinde sona erecek ve tüm servisler Dropbox üzerinden verilecek.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>