Drupa 2016 baskı sektörüne hareket getirdi

0

Baskı teknolojilerinde yaşanan durağanlık Drupa 2016 fuarıyla yerini hareketli günlere bıraktı. Fuarın katılımcılarından Canon, Düsseldorf’ta düzenlenen etkinlikte sergilediği 25’in üzerinde canlı baskı sayesinde satışlarında hızlı bir artış gözledi. Öyle ki, yapılan resmi açıklamaya göre Canon’un kesintisiz beslemeli inkjet baskı makinelerinin ve geniş formatlı yazıcılarının satışı fuar süresince, 2012’deki rakamın iki katına ulaştı.

Canon Avrupa Başkan Yardımcısı Jeppe Frandsen şöyle konuştu: “Canon olarak Drupa 2016 fuarında ürün ve çözümlerimizi, müşterilerimize gerçek işlerinde yansımasını görebilecekleri şekilde sergiledik. Her aşamada hedeflerimizin çok ötesine geçtik. Drupa fuarında Canon’un standında sergilediklerimize ve ziyaretçilere yaklaşımımıza dönük tepkiler son derece pozitifti. Sektörün geleceğine dair giderek artan iyimserliğin yansıması olarak binlerce kişi işlerini büyütmeleri ve dönüştürmeleri için onlara nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi almak istedi ve müşterilerin yapmış olduğu yatırım Drupa 2012 ile kıyaslandığında %30’dan fazla arttı.”

canon drupa 2016

Canon Avrupa Profesyonel Baskı Direktörü Mark Lawn, imagePRESS’in Drupa fuarında yakaladığı başarı hakkında şöyle bir yorum yaptı: “imagePRESS serisine eklenen en yeni ürünlerimizin güçlendirilmiş performansını gözler önüne serdik. Drupa’ya gelen müşterilerimiz bu başarımızı mevcut makinelerinde yükseltme yaparak takdir ettiler. Daha da heyecan verici olanı Canon’un toner teknolojisine ilk kez yatırım yapmaya karar veren yeni müşterilerin sayısıydı. imagePRESS’in kalite, verimlilik, istikrar ve medya kullanımı özellikleri bu başarının can alıcı noktasını oluşturuyor. Olumlu tepkiler alması toner teknolojisinin çok uzun bir süre daha PSP’ler için önemli bir rol oynamaya devam edeceğini gösteriyor.”

Müşteriler, standart ofset medyaya baskı için optimize edilmiş olan yeni Océ ColorStream 6000 Chroma ve Océ ImageStream 2400 gibi kesintisiz beslemeli baskı makinelerine ciddi yatırımlar yaptılar.

Türkiye’nin Drupa 2016’da yeni nesil baskı teknolojilerine ilgisi büyüktü

Yeni ColorGrip opsiyonuyla standart ofset medya üzerinde de yüksek kalitede renkli baskı yapabilen, Océ VarioPrint i300 yaprak beslemeli inkjet baskı makinesi de öne çıkan ürünler arasındaydı. Baskı makinesinin inkjet verimliliğini ve kalitesini, yaprak beslemeli bir yazıcının çok yönlülüğünü ve esnekliğini sunma kapasitesini takdir eden Almanya, Hollanda, Norveç, Türkiye, Birleşik Krallık ve ABD’li müşteriler baskı makinesi için sipariş verdiler.

Canon Avrupa Ticari Yazıcılar ve Üretim CRD’nin Kıdemli Direktörü Peter Wolff şöyle konuştu: “Drupa 2016’da genel olarak dijital teknolojinin, özel olarak da Canon teknolojisinin ofset baskının bölgesine doğrudan bir giriş yaptığı çok açıktı. Inkjet, drupa 2016 fuarında geniş bir uygulama spektrumunda kesinlikle rüştünü ispatladı ve geleceğin baskı teknolojisi olduğunu gösterdi”.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>