DSÖ koronavirüs uygulaması ne zaman çıkacak?

0

Özellikle sağlık hizmetlerine erişimin zor olduğu ülkeler için geliştirilen DSÖ koronavirüs uygulaması için detaylar netleşiyor. Uygulamanın çıkış tarihiyle ilgili bilgiler geldi.

DSÖ koronavirüs uygulaması Mayıs’ta çıkacak

Dünya Sağlık Örgütü, sağlık hizmetlerine ulaşmanın zorlu olduğu ülkeler için yeni bir uygulama geliştiriyor. Bu uygulama ile kullanıcılar, Covid-19 olup olmadıkları konusunda bilgi alabilecekler.

Salgın sürecinde her ülke için çalışmalarına devam eden DSÖ’nün geliştirdiği bu uygulamanın Mayıs ayı içinde kullanıma sunulacağı duyuruldu. Uygulamaya giriş yapıldığında, kullanıcıya çeşitli semptomlarla ilgili sorular sorulacak. Bu sorulara verilen cevaplar doğrultusunda, kullanıcılara Covid-19 olup olmadıkları konusunda bilgilendirilecek. Uygulamanın yapacağı tanı, sadece bilgi amaçlı olacak.

Ayrıca bluetooth bağlantısını kullanacak uygulama, kullanıcıları izleme ve takip etme özelliğine de sahip olacak. Böylelikle sosyal mesafenin korunması için de çalışılmış olacak. DSÖ’nün uygulaması için isteyen ülkeler ek özellikler ekleyebilecek ve kendi sürümünü uygulama mağazalarında yayınlayabilecek. Böylelikle her ülke için özelleştirilmiş bir uygulama da sağlanabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>