Dubai’de kripto vadisi kurulacak

0

kripto vadisi

Kripto para trendinin artarak devam etmesi yenilikçi projelerin ortaya çıkmasını da sağlıyor. Dubai’de kripto para teknolojisi için kripto vadisi kurulacak.

Eğitimden mentorlüğe kripto vadisi

Kripto para teknolojilerine hem şirketler hem de bireysel girişimciler yoğun ilgi gösteriyor. Bu ilgi eğitimden teknik desteğe kadar çeşitlilik gösterebiliyor.

Dubai’de kullanıcılardan gelen talep doğrultusunda Crypto Valley isimli bir platform kurulmasına karar verildi. Bu vadide girişimlere mentrluk, eğitim, mali ve teknik destek gibi farklı konularda yardımcı olunacak.

CV VC ve CV Labs tarafından yürütülecek projenin, İsviçre ve Lichtenstein’da faaliyet gösteren kuluçka merkezleriyle benzer olacağı belirtiliyor. Vadinin hayata geçirilmesi için Davos 2020 zirvesinde anlaşma imzalandı. Ancak ne zaman hizmete başlayacağıyla ilgili ise net bir bilgi paylaşılamadı.

Yapılan açıklamalara göre Afrika ve Orta Doğu’daki kripto para yatırımları 2021 yılında 307 milyon dolar seviyelerine ulaşacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>