DuckDuckGo günlük 14 milyon aramaya ulaştı

0

Birçok insanın bilmediği arama motorlarından birisi olan DuckDuckG, bir önceki yıla kıyasla önemli bir büyüme gerçekleşştirdi. Geçen yılın aynı döneminde DuckDuckGo günde ortalama 8-9 milyon aramaya hizmet ediyordu. Fakat yapılan son açıklamalarda arama motorunda günlük aramanın 14 milyon seviyelerine ulaştığı duyuruldu.

Gizlilik ve şeffaflık konusunda en iyi markalardan birisi olan DuckDuckGo, tüm aramaların anonim olarak kalmasını sağlıyor. Bu politikalar dahilinde şirket kullanıcı verilerini takip etmediği gibi sunucularda depolamıyor. Ayrıca DuckDuckGo, istatistik ve verilerini herkese açık hale getirmesiyle birlikte en şeffaf arama motorlarından birisi olmayı da başarmış durumda.

DuckDuckGo Büyümesi Hızlandı

Şirkete göre, büyüme her zamankinden daha hızlı. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de kişilerin internette izlerinin yer almasını istememesi. 

DuckDuckGo için söylenebilecek diğer bir detay ise paylaşmayı sevmesi. Misyonuna bugüne kadar sadık kalan şirket, yatırımlarıyla güven standardını arttırmaya çalışan 9 kuruluşa 225 bin dolar bağış yaptı.

DuckDuckGo üzerinden yaptığımız örnek bir arama ise şöyle;

 

DuckDuckGo Örnek Arama Sonuçları

Arama sonuçlarında da görülebileceği gibi aramalarda DuckDuckGo’nun özellikleri vurgulanıyor. Türkçe olarak da hizmet veren DuckDuckGo’yu deneyebilirsiniz. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>