Techinside Google News
Techinside Google News

Dünya çapında 57 milyon hasta uzaktan izleniyor

Dünyanın önde gelen IoT pazar araştırma sağlayıcısı Berg Insight, mHealth pazarına ilişkin yeni bulguları yayınladı.
- Advertisement -

Dünyanın önde gelen IoT pazar araştırma sağlayıcısı Berg Insight, mHealth pazarına ilişkin yeni bulguları yayınladı.

Pazar kabulü birkaç önemli dikeyde artmaya devam ederken, uzaktan izlenen hasta sayısı 2021’de 56.8 milyona ulaştı. Bu sayı, bakım rejiminin bir parçası olarak bağlı tıbbi cihazların kullanıldığı mHealth bakım programlarına kayıtlı tüm hastaları içeriyor. Kişisel sağlık takibinin çeşitli biçimleri için kullanılan bağlı tıbbi cihazlar bu rakama dahil değildir. Berg Insight, uzaktan izlenen hasta sayısının yüzde 14,2 bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) ile 2027 yılına kadar 126,1 milyona ulaşacağını tahmin ediyor.

Üç ana uygulama, hastaların uyku terapi cihazları ile izlenmesi, diyabetli hastaların glikoz seviyesi takibi ve implante edilebilir kalp ritim yönetimi (CRM) cihazları ile hastaların izlenmesidir. Birlikte uyku terapisi pazarına hakim olan ResMed ve Philips’in desteğiyle, uzaktan izlenen uyku terapisi hastalarının sayısı 2021’de 27.5 milyonu buldu. Glikoz seviyesi izleme, son yıllarda önemli ölçüde arttı ve yıl sonunda 9.1 milyon bağlantıyla şu anda ikinci en büyük segment oldu. Büyüme, Abbott ve Dexcom gibi sağlayıcıların sürekli glikoz izleme (CGM) sistemlerinin daha fazla benimsenmesinden kaynaklanmaktadır. CRM pazarına, on yılı aşkın bir süre önce CRM çözümlerine bağlanabilirliği dahil etmeye başlayan Medtronic, Boston Scientific ve Abbott gibi şirketler öncülük ediyor.

Ev izleme çözümlerine olan talep son yıllarda büyük ölçüde arttı. Dünyanın dört bir yanındaki sağlık sistemleri, bakım çözümlerinin hem uygun maliyetli hem de yüksek kaliteli olmasını gerektiren bir bakım modeli olan değere dayalı bakımı benimsemek için bir dönüşüm geçirdi. Sağlık sektörü oyuncuları, hastalara durumlarını nasıl yönetecekleri konusunda rehberlik etmek için davranışsal analitiği kullanan kendi kendine katılım uygulamaları gibi veri odaklı çözümler geliştirerek buna yanıt verdi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir