Dünya devi yatırım bankası Bitcoin’e yönelebilir

0

yatırım bankası Bitcoin

Dünya devi yatırım bankası Bitcoin’e yatırım yapmaya hazırlanıyor. Eğer yatırım gerçekleşirse, finanstaki dönüşümü daha net göreceğiz.

Dünya devi yatırım bankası Bitcoin ile ilgileniyor

Bitcoin’deki değer artışı ve kullanıcıların bu yeni nesil para birimlerini benimsemesi, birçok finans kuruluşunun da planlarını değiştiriyor. Finans kuruluşları, artık kripto paralara yönelik çalışmalar yapıyor.

ABD merkezli dünya devi yatırım bankası Morgan Stanley de bu kuruluşlar arasına katılabilir. Morgan Stanley’in alt kuruluşlarından biri olan Counterpoint Global tarafından yapılan açıklama, bu iddiaların gündeme gelmesine neden oldu. Açıklamada, yatırımcılar için kripto paraların uygun olup olmadığının araştırıldığı vurgulandı.

Morgan Stanley, iş zekası üzerine çalışan ve kripto paralarla ilgilenen MicroStrategy’e yatırım yapmıştı. 2021 Ocak’ta Morgan Stanley, şirketin yüzde 10’luk hissesini satın almıştı. Dolayısıyla Morgan Stanley tarafından kripto paralara yönelik yapılacak bir çalışma, artık sürpriz olmayacak diyebiliriz.

2020 yılında Visa ve JPMorgan gibi önemli kuruluşlar da bu alana ilgi duyduklarını belirtmişlerdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>