Dünya Sağlık Örgütü TikTok hesabı açtı

0

Artan korona virüsü tehlikesinin ardından Dünya Sağlık Örgütü TikTok hesabı açtı. Dünya Sağlık Örgütü’nün TikTok ile kullanıcılara bilgilendirme yapması bekleniyor.

Dünya Sağlık Örgütü TikTok hesabı kullanmaya başlıyor

Günümüzde birçok kurum için bilgilendirme ve duyuruların en kolay ve en hızlı yapılabildiği yerler sosyal medya platformları. Bu nedenle birçok kuruluş, sosyal medyayı yoğun bir şekilde kullanıyor.

Son yıllarda büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan TikTok da artık bu platformlar arasında yer alıyor. özellikle Asya ülkelerinde büyük bir kullanıcı kitlesi bulunan TikTok, Dünya Sağlık Örgütü tarafından bilgilendirme amacıyla kullanılmaya başlanacak.

Dünya Sağlık Örgütü açtığı TikTok hesabı üzerinden videolar yayınlayacak ve kullanıcıların korona virüsü konusunda bilgilenmesi sağlanacak. Kullanıcılara, korona virüsünden nasıl korunabileceklerine yönelik bilgiler verilecek. Böylelikle sahte haberlerin de önüne geçilebilmesi hedefleniyor.

Facebook, Twitter ve Google gibi platformların sahte haberler konusunda pek bir önlem almaması nedeniyle DSÖ’nün TikTok kullanmaya başladığı belirtiliyor. Ayrıca Çin gibi ülkelerde TikTok’un diğer platformlara kıyasla daha fazla kullanılıyor olmasının da bu seçimde önemli bir payı var.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>