Dünyada ilk kez girişimcik vakfı kuruldu

1

Girişimcilik Vakfı‘nın amacı, röportajımızda Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra‘nın da açıkça belirttiği gibi üniversitelerdeki gençlere girişimciliği anlatmak ve gençlerin girişimci olmasını desteklemek. Bu amaç kesinlikle Türkiye girişimcilik ekosistemi açısından doğru belirlenmiş bir strateji zira uzun yıllardır gerçekleşen pek çok girişimcilik etkinliğinde girişimcilerin sayısının azlığından sıkça bahsedilmekteydi.

Umuyoruz ki girişimciliğin özendirilmesi sadece bir vakfın veya belirli lider kimliği kazanmış kişilerin yükü omuzlamaları ile sınırlı kalmaz ve ülkemizde bir devlet politikası haline gelerek 12-13 yaşındaki çocukların bile eğitimini aldığı bir kültür haline dönüşebilir.

Yorumlar

  1. BT, Bankacılık ve Ticari pazar ve iş dünyası bu tür yapılanmalarda öne çıkan sektörler olur. Bilimin adının geçmeyişi bizlere tanıdık bir klasizmi işaret etmeli.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>