Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik çiftliği geliyor!

0

Bitcoin madencilik çiftliği

Almanya merkezli bir madencilik şirketi ile ABD’den Whinstone’un yaptığı anlaşmayla Bitcoin madencilik çiftliği kuruluyor. Bu çiftlik, dünyanın en büyüğü olacak.

Bitcoin madencilik çiftliği kurulacak

Almanya’da faaliyet gösteren Bitcoin madencilik şirketi NorthernBitcoin, ABD’deki Whinstone ile anlaşma imzaladı. İki şirketin yaptığı anlaşmayla, dünyanın en büyük Bitcoin madencilik faaliyeti yürütülecek.

Şu anda Whinstone, 100 dönümlük bir arazide 1 GW’lık tesis inşa ediyor.2020 ilk çeyreğin 300 MW ile ilk etabı tamamlanacak olan tesis, 2020 yılının son çeyreğinde tamamen bitmiş olacak.

Bitcoin madenciliği yürüten şirketler, bu çiftlikte hem ucuz donanıma hem de ucuz enerjiye erişebilecekler. Bu sayede kripto para madenciliği konusunda hem Almanya hem de ABD, Çin ile rekabete girebilmeyi hedefliyor. Madencilik çiftliği hizmete başladıktan sonra, kripto para sektöründe önemli değişikliklerin olması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>