Dünyanın en değerli şirketi yarışı kızıştı!

1

Dünyanın en değerli şirketi

Dünyanın en değerli şirketi olma yarışında teknoloji devleri kıyasıya rekabet ediyor. Apple, dünyanın en değerli şirketi olma yolunda sona doğru yaklaştı.

1 trilyon dolarlık dünyanın en değerli şirketi

En değerli şirketler listesinde ilk 5’te teknoloji devleri Apple, Google, Amazon, Microsoft ve Facebook bulunuyor. Her yıl birbiriyle kıyasıya rekabet eden bu şirketler, öncelikli olarak 1 trilyon dolar barajını aşmaya çalışıyor. Rakiplerinden bir adım daha önde olan Apple, ABD’de 1 trilyon dolar barajını aşan ilk şirket olacak gibi görünüyor. Bu beşli arasında birinci sırada olan Apple’ın değeri şu anda 950 milyon dolar seviyelerinde.

İkinci sırada bulunan Amazon ise 819 milyon dolarlık değeriyle dikkat çekiyor. Bu iki veriyi kıyasladığımızda Apple’ın, Amazon ile arasındaki farkı açmayı başardığını söylemek yanlış olmaz.

Geçtiğimiz günlerde Google’ı geçerek üçüncü sıraya yerleşen Microsoft, 780 milyon dolar seviyelerinde. Yaklaşık aynı değerde olan Google ise dördüncü sırada yer alıyor. Bu beşlide son sırada ise 545 milyon dolar değeriyle Facebook yer alıyor.

Geçen yıla kıyasla büyüme oranlarına baktığımızda ise Apple yüzde 32, Microsoft yüzde 45 ve Amazon yüzde 75’lik büyüme gösterdi. Böyle giderse Apple, 1 trilyon dolar barajını geçecek ilk şirket olacak.

Yorumlar

  1. Bu değerler milyon dolar mı?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>