Dünyanın en hızlı mobil interneti hangi operatöre ait?

0

Dünyanın en hızlı mobil interneti

Oakla, dünyanın en hızlı mobil interneti hangi operatöre ait sorusunu cevapladı. Araştırmada SpeedTest verileri kullanıldı.

Dünyanın en hızlı mobil interneti kimde?

Kullanıcıların taşınabilir ve mobil cihazlara yönelmesiyle, tüm dünyada mobil internetin önemi arttı. Bununla birlikte mobil internet hızı konusunda da bir yarış meydana geldi diyebiliriz.

Oakla, SpeedTest tarafından sağlanan verilerle, dünyanın en hızlı mobil internetinin hangi operatöre ait olduğu sorusunu cevapladı. Elde edilen verilere göre Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Etisalat 115,89 Mbps ortalama hız ile birinci sırada yer aldı. Etisalat’ın Speed Score kategorisindeki ortalama puanı ise 98.78 oldu. Ortalama puanda 90 puanı geçen başka bir operatör olmaması da dikkat çekti.

Etisalat’ı Güney Kore merkezli SK Telecom 89.54 Mbps ile ikinci sırada takip etti. Üçüncü ve dördüncü sırada ise sırasıyla Qatar merkezli Ooredoo 87.80 Mbps ve Bulgaristan merkezli Vivacom 86.40 Mbps ile takip etti.

Listede ilk 4 sıradaki operatörler ile diğerleri arasında önemli bir fark olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Türkiye’den hiçbir operatör listede ilk 10’a giremedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>