Dünyanın en zengin insanı artık o!

0

Dünyanın en zengin insanı sıfatını uzun yıllardır taşıyan Bill Gates artık en zengin değil. Kısa sürede yükselen ve Bill Gates’in peşine takılan Jeff Bezos artık dünyanın en zengin insanı konumuna yükseldi.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, borsadaki hisselerinin yükselmesiyle beraber, 90.5 milyar dolarlık kişisel servete ulaşarak, 90 milyar dolar kişisel servete sahip Bill Gates’i geride bıraktı.

Amazon’un %17’sine sahip olan Bezos, sadece bir e-ticaret sitesi olmaktan çıkıp dev bir pazarlama, dijital içerik ve servisler holdingine dönüşen Amazon’u de dünyanın en değerli ve en büyük şirketi yapma yolunda hızla ilerliyor. Şirket sadece birkaç hafta önce de ABD’nin en büyük market zincirlerinden Whole Foods’u satın alarak, online ticaret hizmetlerini fiziksel mağazacılıkla birleşitireceğinin de işaretlerini verdi.

Bezos ayrıca uzay gemisi üreten Blue Origin şirketine ve medya alanındaki yatırımı Washington Post’a da büyük önem veriyor.

Güncelleme: Borsadaki düşüş ile Bezos yeniden dünyanın 2. zengini konumuna indi ancak birinciliği 8 saat sürse de Amazon hisselerinin uzun vadede sürekli yükselen değerini göz önününe alınca, Bezos yakın zamanda kalıcı olarak birinci olacak gibi görünüyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>