Dünyanın en zengini Jeff Bezos’ın serveti ne kadar?

0

Jeff Bezos’ın serveti

Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, dünyanın en zengin insanı unvanına sahip. Peki dünyanın en zengini Jeff Bezos’ın ne kadarlık bir serveti var?

Dünyanın en zengini Jeff Bezos 200 milyar dolarlık servete ulaştı

Uzun bir süredir dünyanın en zengin insanı unvanına sahip olan Jeff Bezos, pandemi döneminde de gelirini artırdı. Amazon hisselerindeki artışla birlikte Bezos, önemli bir kilometre taşını daha aşmış oldu.

Amazon hisselerinde yaşanan yüzde 2’lik artışla birlikte Jeff Bezos’ın net servetinde 4,9 milyar dolar artış oldu ve 200 milyar dolar barajını geçti. Böylelikle Bezos, en yakın rakiplerinden Bill Gates’e 90 milyar dolarlık fark atmış oldu. Jeff Bezos’ın en yakın rakibi Bill Gates ile arasında neredeyse 85 milyar dolarlık bir fark bulunuyor. Gates’in servetinin değeri ise 116 milyar dolar seviyelerinde.

Pandemi nedeniyle birçok sektörde durgunluk yaşanırken, e-ticaret sektöründe ciddi bir büyüme görüldü. Bu sayede Jeff Bezos da 8 aylık bir sürede servetine 90 milyar dolar daha eklemeyi başardı. Eski eşine Amazon hisselerinin yüzde 25’ini vermeyi kabul eden Jeff Bezos, şu andaki servetiyle 63 milyar dolar vermiş oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>