Dünyanın en zenginleri listesinde sıralama değişti

0

dünyanın en zenginleri

Elon Musk’ın Bill Gates’i geçmesi ile dünyanın en zenginleri listesi değişti. Listede Musk, Bezos’ın hemen altında yer aldı.

Dünyanın en zenginleri kimler?

Bloomberg tarafındna yayınlanan Milyarderler Endeksi’nde yeni bir değişiklik oldu. Bir günde servetinde 7 milyar dolar artış yaşanan Elon Musk, dünyanın en zengin ikinci ismi oldu.

2020 yılı başından bugüne dek servetinde 100 milyar dolar artış yaşanan Elon Musk, şu anda 127,9 milyar dolarlık servete sahip. Bloomberg verilerine göre Musk servetindeki bu artışla Bill Gates’i geride bırakmayı başardı. Listede ilk sırada her zamanki gibi Jeff Bezos yer aldı. Bezos’ın mevcut serveti 182 milyar dolar değerinde. Bu aradaki fark, Bezos’ın servetindeki artışla uzun bir süre daha liderliği bırakmayacağını gösteriyor.

Ancak bu tip listelemeler arasında farklılıklar yaşanabiliyor. Örneğin Bloomberg tarafından bu tip bir listeleme yapılırken, Forbes tarafından paylaşılan Gerçek Zamanlı Milyarderler listesinde Musk’ın dünyanın en zengin dördüncü insanı olduğunu görüyoruz. Ancak listelerin hemen hemen hepsinde ilk beşte Jeff Bezos, Elon Musk, Bill Gates, Bernard Arnault ve Zuckerberg’in yer aldığını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>