Dünyanın ilk robot şefi satışa çıktı

0

dünyanın ilk robot şefi

Moley Robotics tarafından geliştirilen dünyanın ilk robot şefi satışa çıktı. Bu robot, 345 dolardan satışa sunuldu.

Dünyanın ilk robot şefi Moley Robotics’ten

Robotlar hayatımızdaki birçok rutin süreci kolaylaştırırken, mutfakta da çok profesyonel işlere imza atabiliyor. Bunlardan biri de yemek yapma konusu diyebiliriz.

Moley Robotics tarafından geliştirilen robot şef, 5 binden fazla yemek tarifine sahip. ayrıca hareket kabileyeti yüksek kolları bulunan robot, bu tariflerle harika yemekler yapabiliyor. Böylelikle robotun sahipleri, robot şef yemek yaparken kendi işleriyle ilgilenebiliyor.

Ayrıca yemek yapma işi bittikten sonra robotun ortalığı toparlaması da öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Robotta temel olarak bir raylı sistemle entegre çift kol yer alıyor. Hassas teknolojiye ve hassas parmaklara sahip olan robot, ocak ve diğer mutfak aletlerini çalıştırabiliyor.

Moley R isimli bu robot şef, Moley Robotics tarafından 338 bin dolarlık başlangıç fiyatına sahip. üzerinde robot kollar bulunmayan ve sadece yemek tarifi ile ilgili bilgi veren Moley X ise 135 bin dolardan satışa sunuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>