Duolingo Çin tarafından ambargoya uğruyor

0

Duolingo Çin

Duolingo Çin tarafından müfredat dışı eğitim teknolojileri uygulamaları ambargoya uğruyor. Bu tür uygulamalar Çin’de kısıtlanıyor.

Duolingo Çin ambargosundan kurtulabilecek mi?

Duolingo Inc yaptığı açıklamada, popüler Duolingo dil öğrenme uygulamasının artık Çin’deki bazı uygulama mağazalarında indirilemediğini duyurdu.

Çin uygulama mağazalarından kaldırılması, Temmuz ayında Pekin’in müfredata dayalı eğitimi yasaklayan kurallar ve sektöre yabancı yatırımı yasaklayarak ülkedeki özel ders sektörünü engellemesiyle geldi. Çin’de özel ders sektörü yaklaşık 120 milyar dolarlık hacme sahipti.

Pittsburgh merkezli Duolingo, “Sorunu çözmek için çalışıyoruz ve uygulamanın yakın vadede eski haline getirileceğini umuyoruz” dedi.

TikTok sahibi ByteDance ise çalışanlarına eğitim sektöründeki personeli işten çıkarmayı ve bire bir İngilizce çevrimiçi sınıf uygulaması Gogokid de dahil olmak üzere bazı özel ders operasyonlarını kapatmayı planladığını söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>