Duolingo’nun değeri 6.5 milyar dolar oldu

Duolingo’nun değeri
Duolingo’nun değeri

Duolingo’nun değeri 6.5 milyar dolara ulaştı ve önemli bir kilometre taşı aşıldı. Duolingo’nun hisselerinde yüzde 40’lık artış bunda kilit rol oynadı.

Duolingo’nun değeri yükselişine devam ediyor

Dil öğrenme uygulaması Duolingo Inc, Nasdaq açılışında hisselerinin yaklaşık yüzde 40 artmasının ardından 6.5 milyar dolarlık bir değerleme elde etti.

Duolingo’nun hissesi, hisse başına 141.4 dolardan açıldı ve hedef aralığının üst sınırının üzerinde olan hisse başına 102 dolarlık ilk halka arz fiyatını (IPO) aştı.

Duolingo, yaklaşık 5.1 milyon hisse satarak yaklaşık 521 milyon dolar topladı. Bu hisselerin yaklaşık 1,4 milyonu hissedarlar tarafından satıldı ve bu gelirler şirketin gelir hanesine yansımayacak.

Bu haftanın başlarında şirket, daha önce hisse başına 85 ila 95 dolar arasında olan bir tahminden, fiyat hedef aralığını hisse başına 95 ila 100 dolar arasına yükseltti.

Duolingo uygulaması 500 milyondan fazla indirildi ve hem Google Play’de hem de Apple App Store’da eğitim kategorisinde en çok hasılat yapan uygulama haline geldi. Duolingo 40 farklı dilde sunduğu kurslarla, küresel ölçekte büyük bir kullanıcı kitlesine sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz