Dyson elektrikli otomobil üretecek mi?

0

Dyson elektrikli otomobil

Bundan sadece birkaç yıl önce Dyson elektrikli otomobil üreteceğini duyurmuştu. Ancak bu projeyle ilgili olumsuz gelişmeler yaşandı.

Dyson elektrikli otomobil projesi iptal oldu

İngiltere merkezli teknoloji şirketi Dyson, elektrikli otomobil piyasasının gelecekteki potansiyelini düşünerek bu alana yöneleceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz yıllarda yapılan açıklamada Dyson, elektrikli otomobil üreteceğini duyurmuştu.

Hatta elektrikli otomobil projesi için İngiltere’de 500 kişilik bir ekip kurulmuştu.

Daha önce 2021 yılında Singapur’da elektrikli otomobil fabrikası kuracağı açıklanan Dyson, bu projeden vazgeçtiğini duyurdu. Böylelikle elektrikli süpürge sektörünün lider ismi Dyson, ticari kaygılar nedeniyle projeden vazgeçmiş oldu. Şirketin CEO’su James Dyson, ticari kaygıları nedeniyle böyle bir durumu kabullenemediklerini söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>