Dyson solunum cihazı üretiyor

0

Dyson solunum cihazı

Elektrikli süpürge sektörünün dev ismi Dyson solunum cihazı üretmeye başladı.  Dyson şimdiden 10 bini aşkın sipariş almış durumda.

Dyson solunum cihazı siparişleri alıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle oluşan tıbbi ekipman ihtiyacı için farklı sektörlerden üreticiler harekete geçti. Özellikle otomotiv ve elektronik eşya üreticileri, bu konuda çok hızlı bir şekilde reaksiyon almaya başladı.

Elektrikli süpürge sektöründeki lider şirketlerden biri olan Dyson da bu konuda harekete geçti. Dyson, 10 gün içinde yeni bir solunum cihazı tasarlayarak bu konuda çok hızlı bir reaksiyon almayı başardı. CoVent isimli bir solunum cihazı tasarlayan şirket, şimdiden sipariş toplamaya ve tıbbi ekipman ihtiyaçlarını gidermek için harekete geçmeye başladı.

Paylaşılan bilgilere göre İngiltere hükümeti CoVent’ten şimdiden 10 bin adet sipariş almış durumda. CoVent’in özellikle kurulan geçici hastanelere önemli bir destek sağlaması bekleniyor. Ayrıca CoVent’in siparişlerine Nisan ayı başlarında başlanacağı da belirtiliyor.

Ayrıca James Dyson da uluslararası sağlık kuruluşlarına 5 bin adet solunum cihazı bağışlayacağını da duyurmuştu. 10 milyar dolarlık kişisel serveti olan James Dyson, sosyal sorumluluk konularındaki hassasiyetiyle de dikkat çeken isimler arasında yer alıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>