E-devlete yeni hizmet

0

Vatandaşlar bundan böyle bayilere gitmeden internete ulaşabilecekleri her noktadan ve her saatte mobil abonelik sözleşmesi yapabilecek. Yani, turkiye.gov.tr adresi üzerinden Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone abonelik işlemleri gerçekleştirilebilecek. Böylece sözleşme süreçlerinde kâğıt israfının önlenmesi, güvenliğin artırılması, bürokrasinin azaltılarak abonelik işlemlerinin daha hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlanacak. Gerekli bilgi ve belgelerin e-Devlet üzerinden elde edilmesinin ardından SIM kart operatörler tarafından kargoyla vatandaşlara ulaştırılacak.

42 milyondan fazla kullanıcısı var

2008’de açılan Turkiye.gov.tr’de bugün itibarıyla 42 milyonu aşan  kayıtlı kullanıcı bulunuyor. Kullanıcılar 569 kuruma ait 4 bin 569 hizmete platform üzerinden erişebiliyor. Ayrıca 2 bin 66 hizmet de mobilden yapılabiliyor.   

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>