e-Devlet’ten abonelik ve fesih 1 ayda 1 milyonu geçti

0

1 Mart’tan bu yana e-Devlet üzerinden 1 milyon 264 bin 403 elektrik, doğalgaz abonelik, fesih ve sorgulama işlemi gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 1 Mart’tan bu yana e-Devlet üzerinden bir milyon 264 bin 403 elektrik, doğalgaz abonelik, fesih ve sorgulama işlemi yapıldığını söyledi. 

TBB Risk Merkezi Raporu da e-Devlet’ten alınabiliyor

Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, ilgili bakan yardımcıları ve bürokratların katılımıyla düzenlenen “Bürokrasinin Azaltılması ve Dijital Türkiye” toplantısına başkanlık etti. Toplantıda, Dijital Türkiye Versiyon 1.0’da gelinen son durum, kurumların e-Devlet’e entegre ettikleri hizmetler ve sunulan hizmetlerde fiziksel olarak istenen belgelerin kaldırılmasında gelinen aşama ve siber güvenlik konusu ele alındı. Oktay, toplantıda yaptığı konuşmada, Mart ayında elektrik, doğalgaz abonelik işlemleri ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi Raporu hizmetlerini e-Devlet üzerinden vermeye başladıklarını hatırlattı. 

Bir günlük işlemler beş dakikada bitiriliyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, “1 Mart’tan bu yana e-Devlet üzerinden bir milyon 264 bin 403 elektrik, doğalgaz abonelik, fesih ve sorgulama işlemi gerçekleştirildi. 813 bin 334  elektrik abonelik, fesih ve sorgulama işlemi yapılmış. 451 bin 69 doğalgaz abonelik, fesih ve sorgulama işlemi e-Devlet üzerinden gerçekleştirilmiş. Daha önce en az bir gün süren bu işlemleri artık 5 dakikaya kadar indirdik. Zamandan çok önemli tasarruf sağlandı” diye konuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>