Kötü ruh halinin artıları

0

Pek çok insan kötü ruh halini istenmeyen rahatsızlık olarak görür. Elbette oyalanmak ve işe yabancılaşmak gibi eksileri olsa da faydalı yanları da vardır. Atlantik’ten Derek Thompson bunları şöyle özetliyor:

– Detaylara dikkat: Universtiy of Toronto’dan Adam Anderson’un Cosmos Dergisine verdiği röportajda bahsettiği gibi; “Dikkati bir spot lambasına benzetirsek iyi ruh hali ışığını genişletir, kötü ruh hali ise çok sıkı bir şekilde odaklar”. Yani özellikle ağır bir işi yaparken sizi rahatsız edebilecek hiçbir şey olmayacağından lazer-odaklı ve isabetli kılar.

– Kıymet bilirlik: Bir kişi kötü ruh halinde olduğunda yeni insanlarla tanışmak istemez, eski arkadaşlarını görmek ister. Somurtkan insanlar televizyonda yeni bir şeyler izlemenin zorluğu yerine tekrarları izlemeyi tercih ederler. Bunun rahatlatıcı olması bir yana, nostaljiyi teşvik eder ve bu da insanları daha kıymet bilir yapar.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>