Techinside Google News
Techinside Google News

Storify güncellemesi grup çalışması getirdi

Web tabanlı içerikler üzerinden hikâyler oluşturmanızı sağlayan Storify güncellenerek birden çok kişinin aynı içerik üzerinde çalışmasını mümkün kıldı
- Advertisement -

Tweetleri, fotoğrafları veya diğer sosyal medya içeriklerini bir araya getirerek bir hikaye anlatmayı olanaklı hale getiren Storify, yeni güncelleme ile önemli bir yeniliğe kavuşarak birden çok habercinin bir hikaye üzerinde beraber çalışabilmesine olanak tanımaya başladı.

Storify kullanıcıları daha önce bu problemi aynı hesaptan giriş yaparak çözüyorlardı ancak birbirlerinin çalışmaları üzerine kaydetmemek için iletişimde kalmaları gerektiğinden bu pek verimli bir yöntem değildi.

Kurucu ortak Burt Herman’ın açıklamasına göre Google Docs stili aynı anda çalışma prensibi ile Storify çoklu kullanıcı destekler hali getirildi. Bazı editörlerin erken test aşamasında Ferguson, Missiouri ve Hong Kong olayları hikayelerinde test ettikleri yeni versiyon gerçek zamanlı güncellemeler isteyen bir hikayede bir editörün bir kaynağa, diğerinin diğer kaynağa konsantre olmasına yardımcı olabilecek.

storify-collaborators-createas

Storify, yeni içerik tasarımında Google Docs’ta olduğu gibi kimin hikayenin neresinde çalıştığını gerçek zamanlı olarak gösterebiliyor. Farklı kişiler için farklı renklerin kullanıldığı ara yüz Herman’ın açıklamasına göre Google Docs’tan daha iyi çünkü sadece yazı bazlı değil tüm medya türleri ile çalışılabiliyor.

Yeni özellik daha önce Storify VIP olarak bilinen Storify Enterprise hesaplarında aktif olacak. Storify Enterprise’ın ilk müşterileri ise The Wall Street Journal ve The Globe and Mail olmuş.

Özellikle tüketicilere hikâyeler ile anlatımlar sunmak isteyen ve bunu yaparken web içeriklerini kullanan işletmeler için bu özellik faydalı bir araç sağlayacak. Sosyal ve dijital dünyada varlığını pekiştirmek isteyenlere tavsiye ediyoruz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir