E-ticaret devi süpermarket açtı!

0

JD.com

Çin’in iki büyük e-ticaret platformundan biri olan JD.com, rakibi Alibaba’nın stratejisini takip etti. JD.com Geçtiğimiz hafta Pekin’de ilk offline yüksek teknolojili süpermarketinin aktif hale getirdi.

JD.com 7Fresh marketini açtı

Günümüzde online alışveriş her ne kadar yükselen bir trend olsa da özellikle gıda sektöründe halen fiziksel alışveriş öncelikli olarak tercih ediliyor. JD, bunun için 7Fresh adı altında yeni bir proje ile yüksek teknolojili bir fiziksel süpermarketin açılışını yaptı. Süpermarkette mobil uygulama, dijital ödemeler ve ileri teknoloji hizmetlerinin sunulduğu belirtiliyor.

Markette satılan ürünlerin yaklaşık üçte ikisi taze gıda üzerine. Kullanıcılar eğer 7Fresh mağazasında 3 kilometre yakınlıkta ise mobil uygulama ile alışverişlerini yaparak 30 dakika içinde ürünlerini eve teslim bir şekilde alabiliyorlar.

4000 metrekarelik alana kurulu olan 7Fresh, akıllı alışveriş arabaları ve akıllı ödeme sistemleri ile yüksek müşteri memnuniyeti sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>