e-Ticaret dünyası Facebook Messenger’a taşınıyor

0

Ödeme sistemleri alanında çözümler sunan iyzico, Bilgetech ile birlikte Facebook Messenger üzerinden online ödeme yapılmasını sağlayan bir modül geliştirdi.

Dünyada 1 milyardan fazla kişinin kullandığı Facebook Messenger üzerinde çalışan modül sayesinde, başta KOBİ’ler olmak üzere Facebook’ta sayfası bulunan şirketler, müşterilerine bu platformdan satış yapıp, ödeme alabilecek. Müşteriler alışveriş yapmak istedikleri e-ticaret şirketiyle Facebook Messenger üzerinden konuşmaya başladıktan sonra ödeme aşamasında iyzico’nun PCI-DSS sertifikalı güvenlik önlemlerine sahip sistemine yönlenip ödemelerini birkaç tıklama ile yapabilecek. iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu’nun deyimiyle “e-ticaret dünyası için yeni bir sayfa” olan Facebook Messenger üzerinden ödeme uygulaması, “ödeme dünyası sistemleri için akıllı teknolojilerin hangi noktaya geldiğinin de önemli bir örneği olma özelliği” taşıyor.

Türkiye’de bir ilk olan bu yenilikçi teknoloji ilk etapta Babil.com tarafından kullanılacak. Babil.com’un kurucusu ve CEO’su Mehmed Ali Çalışkan, “Bu öncü çözüm sayesinde, sosyal medya ile entegrasyon kabiliyeti gittikçe artan e-ticaret deneyimini esas alan babil.com’un kullanıcıları sitenin fırsat ve önerilerine Facebook Messenger üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilecekler”dedi

Bu yeni teknolojisini kullanacak olan Bilgetech’in kurucu ortaklarından Nehir Yurduşen ise “Facebook Messenger üzerinden ödeme almak, kullanıcı alışkanlıklarını değiştirecek bir adım. E-ticaret ödeme sistemleri dünyası için yeni bir dönem başlıyor.” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>