E-Ticarette en çok satılan ürünler

Önceleri online alışveriş güvenilir bulmazken pandemi dönemi ile beraber bu durum tamamen değişti. Pandemi döneminde online alışveriş hayatımıza hızlı bir giriş yaptı.

2023 yılında en çok satılan ve e-ticaret girişimcilerin en çok giriş yaptığı sektörleri tanıyalım

Önceleri online alışveriş güvenilir bulmazken pandemi dönemi ile beraber bu durum tamamen değişti. Pandemi döneminde online alışveriş hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Ve tüketiciler evlerinden dışarı çıkmadan ürün veya hizmet almak hem çok kolay hem de hızlı olduğu için kolaylıkla alışveriş yapabilme alışkanlığı kazandırdı. Böyle olunca e-ticaret girişimleri hızla artmaya başladı. Pazaryerlerinin gördüğü ilgi sayesinde yeni e-ticaret girişimcileri fazlalaştı.

Siz de, e-ticaret yaparak daha çok para kazanmak istiyor ancak “ne satabilirim?”, “hangi ürünü satmak daha kârlı?”“2023’de en çok satılan ürünler nelerdir?” sorularınızın olduğuna eminiz bu yazımızda sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız.

Listemizin başında 2023 yılında en çok satılan ve e-ticaret girişimcilerin en çok giriş yaptığı sektörlerden biri olan Yemek sektörü listemizin başında geliyor.

E-Ticarette en çok satılan ürünler

Yemek

Hazır yemekler, Türkiye’de en çok satan gıda ürünleri arasında yer almaktadır. Yeni dünyada insanlar iş yerlerine ve evlerine e-ticaret sitelerinden ve mobil uygulamalar sayesinde hızlı ve lezzetli yiyeceklere ulaşabiliyor. Online alışveriş yapan insanların %99’unun internetten yiyecek alışverişi yaptığı görülüyor. Bu nedenle yemek, internette kolayca satılacak ürünler arasındadır.

E-Ticarette en çok satılan ürünler

Telefon Aksesuarları

Tabi ki listemizde yatımızın merkezinde yer almış cep telefonlarının yanı sıra cep telefonu aksesuarları da e-ticarette sıklıkla sipariş edilen ürünler arasındadır. O nedenle e-ticaret yapmak isteyenler için iyi bir tercih.

Özellikle satış yapabileceğiniz,

 • Şarj aleti
 • Telefon kılıfları
 • Telefon Askıları
 • Kulaklıklar
 • Ekran koruyucular
 • Telefon taşıma aksesuarları
 • Powerbank
 • Özelleştirilmiş telefon kılıfları vb. gibi ürünler 2023 yılında en çok satılan ürünler arasında yer alamaktadır.

E-Ticarette en çok satılan ürünler

Hamile giyimi ve Bebek ürünleri

Hamile giyimi ve bebek ürünleri, online ticarette önemli bir yer tutmaktadır. Fiziksel olarak alışveriş yapmakta zorlanan veya uygun kıyafeti kolayca bulamayan anne adayları, online mağazalardan alışveriş yapmayı tercih etmektedirler.

Bebekler hızlıca büyüyüp gelişim gösterdikleri için ihtiyaçları da sürekli olarak değişmekte ve artmaktadır. Doğal olarak ebeveynler de bu ihtiyaçları karşılamak durumunda kalırlar. İnsanlar sadece kendi bebekleri için kıyafet satın almazlar. Çevrelerinde tanıdıkları insanların bebeklerine de hediye alırlar ve bu nedenle bebek ürünleri satmak da e-ticarette önemli bir yere sahiptir.

Bebek ihtiyaçlarının ne kadar çok olduğunu göz önüne getirdiğinizde siz de internetten bebek ürünleri satarak online satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ailelere güvenilir olduğunuzu ispat ettiğiniz takdirde, anne babaların vazgeçilmez markası haline gelebilirsiniz.

E-Ticarette en çok satılan ürünler

Giyim, Ayakkabı, Aksesuar

Giyim, her yaştan grubun hayat boyu olmazsa olmaz temel ihtiyaçlarından bir tanesidir. Günümüzde bakıma verilen önemin artması ile özellikle gençlerin ve annelerin vazgeçilmez alışveriş alışkanlıklarından biri haline gelmiştir.

Kadın ve erkek giyim ürünleri, e-ticarette en çok satılan ürünler arasında önemini her zaman için koruyan ve koruyacak olan bir iş alanıdır. Giyim ürünleri satarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, trend moda ürünlerini takip etmek ve müşteri taleplerine göre ürün tedarik etmek.

Tesettür giyim de e-ticarette en çok satılan ürünler arasındadır. Bu tarz daha spesifik veya niş ürün satmaya yönelerek de kazancınızı artırabilirsiniz. Satış alanınız dar olsa da müşterilere kaliteli ve güzel ürünler sunarsanız sizden alışveriş yapmaktan vazgeçmeyecek ve her zaman sizi takip edeceklerdir. 

E-Ticarette en çok satılan ürünler


Evcil Hayvan Ürünleri

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri içerisinde yer alan bir diğer ürün grubu da evcil hayvan ürünleridir. Genellikle kâr maliyeti düşünüldüğünde petshopların uygun fiyatlar ile satın aldıkları ürünleri e-ticaret siteleri ve pazaryerleri üzerinden daha hızlı sattığını söylemek mümkündür. Özellikle Petshop ürünleri arasında yer alan;

 • Kedi kumu
 • Kedi maması
 • Köpek maması
 • Evcil Hayvan Fırçası
 • Tüy Temizleyici Rulo
 • Kedi Tuvalet Önü Paspası
 • Tırmalama Tahtası
 • Tırnak Makası

Gibi ürün gruplarının desisi yüksek olduğu için alışveriş yapacak olan kişiler çoğu zaman e-ticaret firmalarından satın almak istemektedir. Sizler de internetten satılacak ürünler arıyorsanız evcil hayvan ürünlerini e-ticaret sitenize ekleyebilir ve böylece satışlarınızı artırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz