E-ticaret fiyat optimizasyonu girişimi Prisync’e 1,1 milyon dolar yatırım

0

Yılın ilk yatırım haberi Prisync’ten geldi ve girişim 1,1 milyon dolarlık yatırıma imza attı

 E-ticaret sitelerine rakip fiyat takip hizmeti sunan Prisync, 1,1 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Prisync yatırımı Collective Spark’ın lider yatırımcı olduğu ve Alman yatırım fonu ESOR Investments’ın da katıldığı yatırımcılardan aldığını duyurdu.

Çözümleri 50’den fazla ülkede kullanılıyor

 Prisync, firma ölçeği ya da sektör gözetmeksizin, tüm dünyadan e-ticaret firmalarına otomatik rakip fiyat takip, analiz ve otomatik fiyat optimizasyonu hizmeti sağlıyor. Hali hazırda 50’den fazla ülkeden 100’lerce firmaya bu alanda hizmet veren girişim, aldığı 1,1 milyon dolarlık yatırımla birlikte Prisync ürününün gelişimini ve küresel pazardaki büyümesini daha da hızlandırmayı hedefliyor. 

Küresel e-ticaret KOBİ’leri fiyat takibine kaynak ayırmıyor

Ekibin aktardığı bilgilere göre gün geçtikçe büyüyen küresel e-ticaret pazarındaki milyonlarca firmanın oldukça sınırlı bir yüzdesi fiyat otomasyon teknolojilerinden faydalanıyor. Prisync’in ana müşteri kitlesini oluşturan küresel e-ticaret KOBİ’lerinin oldukça büyük çoğunluğu fiyat takip ve analizine ya hiç kaynak ayırmıyor, ya da tamamen manuel yöntemlerle ilerliyor. Ekip Prisync’in küresel büyümesi anlamında bu potansiyelin büyüklüğünü vurguluyor.

 

 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>