Techinside Google News
Techinside Google News

E-ticaret yazılımında Ticimax dönemi

E-ticaret için yazılım önemli bir alan. Burada da e-ticaret altyapısına yönelik yazılımlar ayrı bir öneme sahip.
Ticimax Genel Müdürü Cenk Çiğdemli
Ticimax Genel Müdürü Cenk Çiğdemli

Türkiye’de e-ticaret altyapı yazılımlarıyla önemli konuma sahip olan Ticimax, her geçen gün sektörde yeni bir başarı hikâyesine imza atıyor. Ticimax Genel Müdürü Cenk Çiğdemli, Ticimax V8 çözümlerinin tekstil ,elektronik ve eşya sektörüne kadar herkesin kolaylıkla ve modüler olarak kullanabileceği ürün ve hizmetlerinin satışlarını en iyi şekilde gerçekleştirebilecek şekilde tasarlandığını iletti. Hedeflerinde üstün başarı, daha fazla satış yapan,  daha fazla ziyaretçi karşılayabilen ve bunlarla en iyi dönüşümü yakalayabilmek var. Çiğdemli ayrıca V8’in özel modül ve çözümleri ile perakende sektöründeki şirketlerin satış ve dönüşümlerini artırabileceklerini de aktardı.

Cenk Çiğdemli ‘ye göre, Ticimax yazılımlarının en önemli ayırt edici özelliğinin hazır bir yazılım olmaması. Yani, yazılımlar tamamen kendi Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen bir yazılım ve kullanıcı deneyimlerine göre her gün yenilenerek geliştiriliyor. 7/24 teknik destek hizmeti de sunduklarını dile getiren Çiğdemli ;“Vermiş olduğumuz teknik destek hizmeti ile sektöründe yıllardır ilk ve tek olmayı başardık. Teknik desteği tüm firmalar yazıyor, söylüyor ancak telefon ile 7/24 teknik destek hizmetini sadece Ticimax veriyor” dedi.

- Advertisement -

E-ticarette başarı için altyapı sağlayıcı yazılımlar önemli
Ticimax, Ar-Ge çalışmalarıyla da dikkat çeken bir firma. Cenk Çiğdemli yaptıkları Ar-Ge faaliyetlerini GOSB Ar-Ge merkezlerinde yürüttüklerini belirtiyor. Yazılım mühendisleri tarafından sektörel gelişmelere ve tüketici davranışlarına göre araştırmalar yapılıp V8 ve yeni çıkacak versiyonların geliştirmelerin gerçekleştirildiğini kaydeden Çiğdemli,  Ticimax V8 ve diğer versiyonlarının dışında bir e-ticaret sitesinin arka tarafta hangi yazılımlara ihtiyacı varsa (Akıllı depo yazılımları, mobil yazılımlar v.b.) bunların da Ar-Ge’sinin yapıldığını ve Ticimax kullanıcılarına ayrı bir ürün olarak satıldığını dile getiriyor.

Çiğdemli, Türkiye’de e-ticaretin yaygınlaşması için tüketiciye, kurumlara e-ticaret doğru anlatılması gerektiğini aktarıyor ve açılan her e-ticaret sitesinin başarı hikâyeleri yaratması gerektiğini düşünüyor. “ İş, burada özellikle bizim gibi altyapı sağlayıcı firmalara düşüyor aslında. Kullanıcılarımızın daha iyi bir e-ticaret deneyimi yaşayabilmeleri için altyapının her gün yenilenmesi, satış arttıracak modüllerle firmaların satışlarının artırılması, kazandığı tecrübeleri tüm kullanıcılarına anlatarak, aktararak onların başarılı olmasını sağlamaktan geçiyor” vurgusunu yaptı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir