E-ticarette akıllı telefonların etkisi

0

E-ticarette akıllı telefonlar

E-ticarette akıllı telefonlar etkili olmaya devam ediyor. Alışverişlerin çok büyük bir bölümü akıllı telefonlar aracılığıyla gerçekleşiyor.

E-ticarette akıllı telefonlar önemli bir rol oynuyor

Çevrimiçi tüketici eğilimleri üzerine yapılan araştırmaya göre, Brezilya’daki Black Friday gibi büyük perakende etkinliklerindeki çoğu e-ticaret etkinliği akıllı telefonlar aracılığıyla gerçekleşti.

Brezilyalı SEO firması Conversion tarafından yapılan araştırmaya göre, Kasım 2021’de Brezilya’daki e-ticaret web sitelerine yapılan ziyaretlerin yüzde 67’si mobil cihazlar üzerinden gerçekleşti. Çalışma, ülkedeki en büyük e-ticaret web sitelerinde Brezilyalı tüketiciler için hızlı mobil geniş bant daha erişilebilir hale geldikçe bu eğilimin hız kazandığını kaydetti.

Öte yandan, çalışma, e-ticaret web sitelerine yapılan ziyaretlerin üçte birinin hala masaüstleri üzerinden gerçekleştiğini buldu. Araştırmaya göre, çocuklara yönelik ürünlere odaklanan çevrimiçi perakendeciler, akıllı telefon cihazlarından yapılan ziyaretlerin en büyük yüzdesini (yüzde 85) ve masaüstü bilgisayarlardan yapılan ziyaretlerin yüzde 15 olduğunu tespit etti. Brezilya’da akıllı telefonların hakim olduğu bir diğer e-ticaret segmenti kozmetikte ise ziyaretlerin yüzde 83’ünü akıllı telefonlar ve yüzde 17’sinin masaüstü bilgisayarlardan gerçekleşti.

Brezilya’daki büyük e-ticaret web sitelerinin hedef kitlesi söz konusu olduğunda, çalışma Kasım ayında ziyaretlerin 2 milyarın biraz üzerinde isabete ulaştığını kaydetti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>