EA ile Microsoft karşı karşıya

0

ea-ile-microsoft-karsi-karsiya

Microsoft bir süredir Bethesda’yı satın almak için bir süredir girişimlerde bulunuyordu. Ancak sürpriz bir şekilde EA Bethesda’yı satın almaya çalıştığı ortaya çıktı.

EA ile Microsoft satın alma rekabetinde

Son yıllarda rekabetin en yoğun olduğu sektörler arasında oyun sektörü bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft, ZeniMax Media’yı satın aldığını duyurmuştu. Ünlü marka Bethesda’ın çatı şirketi olan Zenmiax Media, artık Microsoft bünyesine geçmişti.

Bloomberg tarafından paylaşılan bir habere göre EA, bir dönem Bethesda’nın çatı şirketi Zenimax Media’yı satın almak için girişimlerde bulunmuş. Bu satın alma girişiminin ne zaman olduğu ve nasıl sonuçlandığı ise henüz bilinmiyor. Eğer satın alma gerçekleşseydi EA, bugünkünden çok daha güçlü bir şirket olacaktı. EA çatısının altında Bethesda ve id Software gibi iki çok önemli stüdyo yer alacaktı.

Bloomberg’e göre, aslında sektörde pek de sevilemeyen EA, bir dönem Bethesda’nın satın alım sürecinde Microsoft ile karşı karşıya kalmış. Microsoft’un ZeniMax’ı satın alması büyük bir soru işaretini de beraberinde getiriyor. İlerleyen süreçte şirketin oyunları, sadece Microsoft’un oyun konsollarına özel olabilir. Böyle bir durumda oyun sektöründeki birçok oyuncu, Microsoft konsollarına rağbet gösterebilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>