Techinside Google News
Techinside Google News

EA kurucusu web3 stüdyosuna geçiş yaptı

Electronic Arts'ın kurucusu Trip Hawkins, Barselona merkezli bir web3 oyun stüdyosu girişimi olan Games For A Living'e (GFAL) geçiş yapıyor.
- Advertisement -

Electronic Arts’ın kurucusu Trip Hawkins, Barselona merkezli bir web3 oyun stüdyosu girişimi olan Games For A Living’e (GFAL) geçiş yapıyor.

Hawkins, girişime baş strateji sorumlusu ve yönetim kurulu üyesi olarak katılacak. GFAL CEO’su Manel Sort: “Trip, modern video oyun yayıncılığının babası ve oyun endüstrisindeki en iyi vizyonerlerden biri. Öyle ki 2007’de onunla ilk tanıştığımda zaten NFT’lerden bahsediyordu. İleriye dönük stratejimize rehberlik etmesi için onu aramızda görmekten onur duyuyoruz. Bunun işimize ve blockchain oyunlarının geleceğine büyük bir destek olacağına eminim” dedi.

Sort ve Hawkins, Digital Chocolate’da birlikte çalıştı. Sort, küresel oyun şirketi için en büyük ikinci stüdyo olan King Barcelona’nın eski FVP’si ve stüdyo başkanıdır.

GFAL, 2020’nin başlarında Inveready ve Bonsai Partners liderliğindeki bir ön tohum turunu, blockchain teknolojilerinin kitlesel olarak benimsenmesini sağlayacak oyunlar geliştirmek amacıyla tamamladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir